Průběh letu a kontroly
Praha (PRG) a Londýn (LHR)
Let z Prahy do Londýna probíhal vcelku normálně. Necelé dvě hodiny letu. Dostali jsme i malou sváču. To je bohužel vše. Nějaké multimediální obrazovky, na sedadle před vámi, nečekejte.V Londýně to už bylo jiné. Letiště je o hodně větší než v Praze, ale za to vše mají velice dobře značené a proto se neztratíte. Teda pokud umíte alespoň něco anglicky a dokážete si přečíst znamení na cedulích :)
V Praze i Londýně si můžete svůj telefon, tablet či notebook nabít bez problémů. Všude je dostatek zásuvek, dokonce i těch našich evropských. A pokud nemáte redukci, tak jsou zde i USB nabíječky.
Jelikož jsem si nemohl vytisknout Boarding pass doma - web hlásil, že to prostě nejde - vytiskli mi ho až na letišti v Praze. Cesta do londýna tedy oukej. Ovšem při kontrole před nastoupením do letadla v Londýně směr LA, mi provedli důkladnější prohlídku příručního zavazadla. Z celého letu si takto vybrali asi 15 lidí a jen zkontrolovali, že tam nikdo nemá nic, co tam být nemá a následně je pustili do letadla.
Letěli jsme s Airbus A380 na horní palubě. Měli jsme dvousedadlo, takže to bylo v pohodě. Místa si myslím, že bylo dostatek. Multimediální obrazovka taky fungovala jak měla - je plná filmů, seriálů, her - takže se člověk zabaví. Vzhledem k tomu, že stále nosí nějaké drobné jídlo či pití, tak není ani čas myslet na to, kolik hodin zbývá. Na sedadle na nás čekala deka, polštářek, sluchátka. A pokud někdo chtěl, tak mohl dostat i ponožky a škrabošku.
V letadle dostane každý formulář, který je nutné vyplnit, než vystoupíte z letadla. Vyplňují jej všichni. Vypadá takto a jak jej vyplnit najdete zde. Jelikož jsme sebou měli i nějaké jídlo, zaškrtnuli jsme, že jej opravdu máme.
Na obrazovkách lze sledovat kde se zrovna letadlo nachází, v jaké je výšce, kolik km za hodinu letí, kolik času zbývá do přistání apod. Vědět, že letíte tisíc km/h a ve výšce 10 tisíc metrů, je mazec.
V těchto nových letadlech je již standardem, že zde jsou zásuvky pro USA, UK, i EU, včetně USB.
Los Angeles (LAX)
Po výstupu z letadla jsme šli přímo k "celníkovi", který se rozhodl, jestli nás pustí nebo nepustí do Spojených států. Tento úředník má pravomoc vás nevpustit ne jejich území a poslat nejbližším letadlem zpět domů. Z tohoto jsem měl asi největší obavy. Naštěstí po pár dotazech za kým jedeme, jak dlouho tam budeme a jestli máme dostatek peněz nás pustili oba.Při příletu do USA si musíte vyzvednout svá zavazadla. A to i když přestupujete na další let.
Po vyzvednutí jsme šli k další kontrole, kde jsme odevzdali vyplněný formulář, který jsme dostali v letadle. Ten si úředník jen zkontroloval, vyhodil a pustil nás dál. Jelikož jsme letěli ještě dál, zavazadla jsme odevzdali hned po této kontrole, takže jsme se o ně nemuseli starat.
Pro nabití telefonu či notebooku je v LA dostatek zásuvek. Ale pozor, evropskou zde již nenajdete! Musíte mít tudíž redukci. USB nabíječky jsou zde také, takže telefon by měl jít nabít v hodě.
I když letiště v LA vypadá menší než v Londýně, tak zdání klame. Sice mají více terminálů, ale při prvním pohledu k nim dojdete pěšky během 10 minut. Když jsme se odbavili v hlavním terminálu a následně čekali na let směr Eugene, OR, tak nám paní řekla, že k terminálu, ze kterého budeme odlétat, to je dalších asi 15 minut autobusem a ten jezdí asi co 20 minut. Následná cesta tímto autobusem nám ukázala, že letiště je obrovské a letištní auta tu přejíždějí přistávací dráhu jako by se nechumelilo.
Tipy
- před odletem mějte nabité telefony, tablety, notebooky
- vezměte si sebou nabíječky a redukce - na letišti i v letadle si je můžete dobít
- při příletu na první letiště v USA si budete vyzvedávat zavazadla - a to i když přestutujete dál
0 komentářů:
Okomentovat