FIREFOX
Při hledání jsem narazil na jeden zajímavý web, který uchovává předchozí verze. Na stránce www.downloadfirefoxsetup.com najdeme nejen různé major verze, ale i minor. Takže si můžeme, vybrat přesně tu kterou potřebujeme.Jak zabránit aktualizaci na novější verzi?
Zdá se to být jednoduché. V menu (Nástroje -> Možnosti -> Rozšířené -> Aktualizace) je přece možnost "Nikdy nevyhledávat aktualizace" (obr 001). Jenže i po tomto nastavení se prohlížeč může aktualizovat. Stačí, když se chceme podívat jakou verzi že to používáme (Nápověda -> O aplikaci Firefox - obr 002) a hned se nám začne koukat po nové. Přitom se nás ani nezeptá a rovnou ji stáhne. Navíc po restartu prohlížeče se ihned i nainstaluje... Takže zde máme problém. Naštěstí se dá obejít a verzi Firefoxu můžeme zjistit i jinak. Do adresního řádku napsat about:config, potvrdit že budeme opatrní :) a zde vyhledat version. Obr 003 ukazuje, co konkrétně hledat. Číslo, které zde uvidíte, je aktuálně nainstalovaná verze.
A pokud nebudete zjišťovat verzi jiným způsobem, zůstane Firefox v této verzi až do skonání časů :)
obr 001
obr 002
obr 003
CHROME
U tohoto prohlížeče bylo hledání starší verze podstatně složitější. Při zadání "Chrome 31", sice vyběhnou odkazy na stažení, ale jedná se o verzi, která se při instalaci aktualizuje bez zeptání. Po stažení má přibližně 1 MB. Tudíž musíme hledat jinak... Nejvíc toho Google najde, když zadáme "Chrome 31 Full Offline installer". Chvilku se budeme proplétat různými stránkami, ale nakonec na něco narazíme. Stránka s různými verzemi jako u Firefoxu existuje taky, jenže není kompletní (www.nextwap.net).Stažené offline verze mají většinou 35 MB. Podívat se o jakou verzi se jedná, můžeme zde: Nastavení -> O aplikaci Google Chrome. Ten bude hlásit chybu aktualizace, což je v pořádku, protože aktualizovat rozhodně nechceme.
0 komentářů:
Okomentovat